24V LED Driver / Transformer | 0-50W | 2,05A
24V LED Driver / Transformer | 0-50W | 2,05A
179 kr
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
24V - Max: 50W - IP20 - (FTPC50V24-C2)
Denne LED driver 24V er velegnet til LED strips der kræver 24V. Du kan se vores udvalg her!
"24V LED Driver / Transformer | 0-50W | 2,05A"
Smart LED driver der er velegnet til LED strips
Denne smarte LED driver 24V er meget velegnet til LED strips, og kan klare flere meter strip. Eksempelvis hvis du har et LED strip som bruger 5W pr. meter, så kan denne transformer leverer lys op til 10 meter.
LED transformer der har en max belastning på 50W
Super kompakt kvalitets LED driver / transformer. Denne transformer anvender 230V og omdanner det til 24V med max. 50W.
Smart LED driver der er velegnet til LED strips
Denne smarte LED driver 24V er meget velegnet til LED strips, og kan klare flere meter strip. Eksempelvis hvis du har et LED strip som bruger 5W pr. meter, så kan denne transformer leverer lys op til 10 meter.
LED transformer der har en max belastning på 50W
Super kompakt kvalitets LED driver / transformer. Denne transformer anvender 230V og omdanner det til 24V med max. 50W.
| Max. belastning (Watt): | 50W |
|---|---|
| Min. belastning (Watt): | 0W |
| Udgangsspænding (Volt): | 24V |
| Anvendelses(område): | Indendørs |
| Driftstemp. : | -20° - +45° |
| Dæmpbar: | Nej |
| Farve: | Grøn, Hvid |
| Forbrug (Watt): | 50W |
| Indgangsspænding (Volt): | 230V |
| MAX Amp. : | 2.05A |
| Materiale: | Plastik |
| Producent: | MPL POWER ELEKTRO SP. Z O.O., 41-807 Zabrze, Handlowa 13, Poland |
| Spændingsfrekvens: | 50Hz, 60Hz |
| Stiktype(r): | Terminaltilslutning |
| Tæthedsgrad (IP): | IP20 |
| Sekundær strøm | Input: 230V |
| Længde (mm) | 159.9 |
| Bredde (mm) | 57.8 |
| Højde (mm) | 18 |
| EAN | 5902135149171 |