LED Driver 24V | Zigbee | 1-100W | 4,17A | Hue Kompatibel
LED Driver 24V | Zigbee | 1-100W | 4,17A | Hue Kompatibel
429 kr
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
Styr dine LED strips med præcision og komfort. Denne dæmpbare Zigbee LED driver på 100W giver dig intelligent lysstyring, der er både energieffektiv og kompatibel med populære smart home systemer som Philips Hue.
- 100W dæmpbar LED driver med 24V spænding
- Kompatibel med Zigbee 3.0 og Philips Hue
- Flicker-free dæmpning ned til 0,1 % uden summen
- Understøtter TouchLink (som f.eks Phillips Hue dimmer switch)
- Lavt standby-forbrug & høj energieffektivitet
Brug for en kompatibel ZigBee brigde? Se vores udvalg her
"LED Driver 24V | Zigbee | 1-100W | 4,17A | Hue Kompatibel"
Effektiv og dæmpbar LED strip med 24V driver
Denne 24V driver m/indbygget controller er en kraftfuld og dæmpbar led driver 24v, der gør det nemt at styre dit led lysbånd til både stemnings- og funktionsbelysning. Med en maksimal effekt på 100W og én kanal 24V spændingsudgang, er denne driver ideel til brug med LED strips og andre 24V led strip installationer. Den understøtter dæmpbar led driver funktionalitet helt ned til 0,1 %, uden flimren eller summen, hvilket skaber en behagelig og fleksibel belysning i hjemmet.
Zigbee kompatibel LED driver til intelligent lysstyring
Denne zigbee controller er bygget på ZigBee 3.0 protokollen og kan ofte let integreres med dit eksisterende ZigBee-netværk. Det gør det muligt at styre dine trådløs led lys og lysinstallationer via kompatible apps, zigbee gateways eller direkte med op til 30 ZigBee fjernbetjeninger takket være TouchLink-funktion.
Kompatibel med smart home systemer som Philips Hue
Driveren fungerer perfekt med populære smart home systemer som Philips Hue, hvilket gør den til en fremtidssikret løsning for dig, der ønsker intelligent lysstyring. Uanset om du installerer den i stuen, køkkenet eller kontoret, får du et pålideligt og fleksibelt system til lysstyring af dine led lysbånd eller andet. Dens høje effektivitet (over 85 %) og standby-strømforbrug på under 0,5W gør den også til et energibesparende valg.
Trådløse lamper og styring uden kompromis
Denne 24V driver m/indbygget controller passer perfekt ind i installationer med hvor du ønsker trådløse lamper, men uden kompliceret installation. Uanset om du ønsker en praktisk løsning til køkkenet eller stemningslys i stuen, er denne led driver dæmpbar et oplagt valg.
Effektiv og dæmpbar LED strip med 24V driver
Denne 24V driver m/indbygget controller er en kraftfuld og dæmpbar led driver 24v, der gør det nemt at styre dit led lysbånd til både stemnings- og funktionsbelysning. Med en maksimal effekt på 100W og én kanal 24V spændingsudgang, er denne driver ideel til brug med LED strips og andre 24V led strip installationer. Den understøtter dæmpbar led driver funktionalitet helt ned til 0,1 %, uden flimren eller summen, hvilket skaber en behagelig og fleksibel belysning i hjemmet.
Zigbee kompatibel LED driver til intelligent lysstyring
Denne zigbee controller er bygget på ZigBee 3.0 protokollen og kan ofte let integreres med dit eksisterende ZigBee-netværk. Det gør det muligt at styre dine trådløs led lys og lysinstallationer via kompatible apps, zigbee gateways eller direkte med op til 30 ZigBee fjernbetjeninger takket være TouchLink-funktion.
Kompatibel med smart home systemer som Philips Hue
Driveren fungerer perfekt med populære smart home systemer som Philips Hue, hvilket gør den til en fremtidssikret løsning for dig, der ønsker intelligent lysstyring. Uanset om du installerer den i stuen, køkkenet eller kontoret, får du et pålideligt og fleksibelt system til lysstyring af dine led lysbånd eller andet. Dens høje effektivitet (over 85 %) og standby-strømforbrug på under 0,5W gør den også til et energibesparende valg.
Trådløse lamper og styring uden kompromis
Denne 24V driver m/indbygget controller passer perfekt ind i installationer med hvor du ønsker trådløse lamper, men uden kompliceret installation. Uanset om du ønsker en praktisk løsning til køkkenet eller stemningslys i stuen, er denne led driver dæmpbar et oplagt valg.
| Dæmpningstype: | Zigbee |
|---|---|
| Max. belastning (Watt): | 100W |
| Min. belastning (Watt): | 1W |
| Standby forbrug (Watt): | < 0.50W |
| Udgangsspænding (Volt): | 24V |
| Anvendelses(område): | Indendørs |
| Driftstemp. : | -25° - +45° |
| Dæmpbar: | Ja |
| Farve: | Hvid |
| Indgangsspænding (Volt): | 230V |
| Kompatibilitet: | Amazon Alexa, Google Home, Philips Hue |
| Lysfarve: | Single color |
| MAX Amp. : | 4.17A |
| Materiale: | Plastik |
| Producent: | Bradico ApS, Faaborgvej 15A, 9220 Aalborg O, Denmark, [email protected] |
| Spændingsfrekvens: | 50Hz, 60Hz |
| Stiktype(r): | Terminaltilslutning |
| Trådløs teknologi: | Zigbee |
| Tæthedsgrad (IP): | IP20 |
| Længde (mm) | 306.6 |
| Bredde (mm) | 43 |
| Højde (mm) | 30 |
| EAN | 5712715558565 |