LED Pære GU10 | 10-Pak | 5W | 3000K | 450lm | SAMSUNG LED | Ikke Dæmpbar
LED Pære GU10 | 10-Pak | 5W | 3000K | 450lm | SAMSUNG LED | Ikke Dæmpbar
270 kr
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
270 kr
Pakken indeholder:
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
"LED Pære GU10 | 10-Pak | 5W | 3000K | 450lm | SAMSUNG LED | Ikke Dæmpbar"
Højkvalitets LED spot pærer – pakke med 10 stk.
Med denne pakke får du 10 stk. LED spotpærer i høj kvalitet. Hver pære har en farvegengivelse på Ra80 og er ikke dæmpbar.
GU10 pærer med varmt og behageligt lys
Pærerne fungerer perfekt som spotbelysning og giver et behageligt, varmt hvidt lys. LED spotpærerne er kompatible med de fleste eksisterende armaturer med GU10-sokkel.
Masser af lys – lavt forbrug (10 stk.)
Hver GU10 LED pære har et lavt energiforbrug på 5 W og leverer hele 450 lm. Velegnet til montering i køkken, badeværelse m.m. LED spots giver store energibesparelser sammenlignet med halogen- og glødepærer og mindsker samtidig vedligeholdelsesomkostningerne, da LED-lyskilder generelt har en meget lang levetid.
Pakken indeholder 10 stk. GU10 LED spotpærer.
Højkvalitets LED spot pærer – pakke med 10 stk.
Med denne pakke får du 10 stk. LED spotpærer i høj kvalitet. Hver pære har en farvegengivelse på Ra80 og er ikke dæmpbar.
GU10 pærer med varmt og behageligt lys
Pærerne fungerer perfekt som spotbelysning og giver et behageligt, varmt hvidt lys. LED spotpærerne er kompatible med de fleste eksisterende armaturer med GU10-sokkel.
Masser af lys – lavt forbrug (10 stk.)
Hver GU10 LED pære har et lavt energiforbrug på 5 W og leverer hele 450 lm. Velegnet til montering i køkken, badeværelse m.m. LED spots giver store energibesparelser sammenlignet med halogen- og glødepærer og mindsker samtidig vedligeholdelsesomkostningerne, da LED-lyskilder generelt har en meget lang levetid.
Pakken indeholder 10 stk. GU10 LED spotpærer.
| Anvendelses(område): | Indendørs |
|---|---|
| Driftstemp. : | -20° - +40° |
| Dæmpbar: | Nej |
| Energimærke (ny standard): | F |
| Estimeret levetid (timer): | 30.000 |
| Farvegengivelse(Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Forbrug (Watt): | 5W, 450W |
| Indgangsspænding (Volt): | 230V |
| Lysfarve: | 3000K |
| Lyskilde type: | GU10 |
| Lysspredning: | 80° |
| Lysstyrke (Lumen): | 450lm |
| Tæthedsgrad (IP): | IP20 |
| Bredde (mm) | 50 |
| Højde (mm) | 55 |