LED Panel 60x60 | 5-Pak | Dæmpbar | 3000K | 4000lm | Inkl. Remote og Påbygningsrammer | NIRA | Hvid
LED Panel 60x60 | 5-Pak | Dæmpbar | 3000K | 4000lm | Inkl. Remote og Påbygningsrammer | NIRA | Hvid
2.935 kr
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
2.935 kr
Pakken indeholder:
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
"LED Panel 60x60 | 5-Pak | Dæmpbar | 3000K | 4000lm | Inkl. Remote og Påbygningsrammer | NIRA | Hvid"
Komplet LED Panel pakke med dæmpning, fjernbetjening og påbygningsrammer
Med denne komplette pakkeløsning får du en kraftfuld og fleksibel belysningsløsning til garagen, gildesalen, værkstedet eller kontoret. Pakken indeholder 5 stk. effektive 60x60 LED paneler fra Nira, 5 stk. avancerede dæmpbare RF LED drivere med NFC-programmering, en praktisk fjernbetjening samt 5 stk. stilrene hvide påbygningsrammer, så du har alt, hvad du skal bruge til en fuld installation.
LED panelerne leverer hele 4000 lumen med en lav blændingsgrad, hvilket betyder, at du får et stærkt men behageligt lys, der er perfekt til både arbejdsområder og opholdsrum. Lyset er varmt hvidt og kombineres med en flot farvegengivelse på Ra>80 samt en høj lysspredning, så rummet oplyses jævnt og komfortabelt.
Bundle pakken inkluderer desuden en kraftfuld 45W RF LED driver, som giver dig præcis og stabil kontrol over lysstyrken. Driveren understøtter dyb og flimmerfri dæmpning helt ned til ca. 0,1 procent, hvilket gør løsningen ideel til både private og professionelle installationer, hvor lyskomfort og kvalitet er vigtigt.
Driveren kan programmeres via NFC med en præcision på 0,1mA fra 500 til 1400mA og skal indstilles til maksimum 1000mA for dette panel.
Med den medfølgende RF fjernbetjening kan du nemt tænde, slukke og dæmpe dine LED paneler direkte fra hånden. Fjernbetjeningen giver mulighed for at styre op til fire zoner, hvilket gør pakken oplagt, hvis du ønsker fleksibel styring af flere paneler i samme rum eller bygning.
Du får stabil dæmpning, en rækkevidde på op til 20 meter og en løsning, der leveres klar til brug med et CR2025 batteri.
For at gøre installationen ekstra enkel medfølger der også 5 stk. skrueløse påbygningsrammer i hvid, som passer perfekt til LED paneler i størrelsen 595x595. Rammerne monteres direkte på lofttyper som træ, gips, Troldtekt og træbeton og er derfor ideelle, hvis du ikke har systemloft.
Rammerne samles hurtigt med et smart click-system, så du slipper for skruer og besværlig montering. Med en højde på kun 45mm opnår du et stilrent og diskret udtryk, hvilket gør løsningen oplagt til lavloftede rum som værksteder, kældre eller bryggers.
Med denne komplette pakke får du derfor ikke kun effektiv belysning og avanceret dæmpning, men også en færdig løsning med rammer, så panelerne kan monteres nemt og professionelt fra start.
Komplet LED Panel pakke med dæmpning, fjernbetjening og påbygningsrammer
Med denne komplette pakkeløsning får du en kraftfuld og fleksibel belysningsløsning til garagen, gildesalen, værkstedet eller kontoret. Pakken indeholder 5 stk. effektive 60x60 LED paneler fra Nira, 5 stk. avancerede dæmpbare RF LED drivere med NFC-programmering, en praktisk fjernbetjening samt 5 stk. stilrene hvide påbygningsrammer, så du har alt, hvad du skal bruge til en fuld installation.
LED panelerne leverer hele 4000 lumen med en lav blændingsgrad, hvilket betyder, at du får et stærkt men behageligt lys, der er perfekt til både arbejdsområder og opholdsrum. Lyset er varmt hvidt og kombineres med en flot farvegengivelse på Ra>80 samt en høj lysspredning, så rummet oplyses jævnt og komfortabelt.
Bundle pakken inkluderer desuden en kraftfuld 45W RF LED driver, som giver dig præcis og stabil kontrol over lysstyrken. Driveren understøtter dyb og flimmerfri dæmpning helt ned til ca. 0,1 procent, hvilket gør løsningen ideel til både private og professionelle installationer, hvor lyskomfort og kvalitet er vigtigt.
Driveren kan programmeres via NFC med en præcision på 0,1mA fra 500 til 1400mA og skal indstilles til maksimum 1000mA for dette panel.
Med den medfølgende RF fjernbetjening kan du nemt tænde, slukke og dæmpe dine LED paneler direkte fra hånden. Fjernbetjeningen giver mulighed for at styre op til fire zoner, hvilket gør pakken oplagt, hvis du ønsker fleksibel styring af flere paneler i samme rum eller bygning.
Du får stabil dæmpning, en rækkevidde på op til 20 meter og en løsning, der leveres klar til brug med et CR2025 batteri.
For at gøre installationen ekstra enkel medfølger der også 5 stk. skrueløse påbygningsrammer i hvid, som passer perfekt til LED paneler i størrelsen 595x595. Rammerne monteres direkte på lofttyper som træ, gips, Troldtekt og træbeton og er derfor ideelle, hvis du ikke har systemloft.
Rammerne samles hurtigt med et smart click-system, så du slipper for skruer og besværlig montering. Med en højde på kun 45mm opnår du et stilrent og diskret udtryk, hvilket gør løsningen oplagt til lavloftede rum som værksteder, kældre eller bryggers.
Med denne komplette pakke får du derfor ikke kun effektiv belysning og avanceret dæmpning, men også en færdig løsning med rammer, så panelerne kan monteres nemt og professionelt fra start.
| Dæmpningstype: | PushDIM, RF |
|---|---|
| Lyseffektivitet (lm/W): | 100 lm/W |
| Max. belastning (Watt): | 45W |
| Standby forbrug (Watt): | < 0.50W |
| Anvendelses(område): | Indendørs |
| Batterier inkluderet?: | Ja - Batterier er inkluderet |
| Batterikapacitet (mAh): | 600 mAh, 800 mAh, 900 mAh |
| Batteritype: | 1x CR2025 |
| Blændingsværdi (UGR): | UGR>22 |
| Driftstemp. : | -20° - +45° |
| Dæmpbar: | Ja |
| Energimærke (ny standard): | D |
| Estimeret levetid (timer): | 10.000 |
| Farve: | Hvid |
| Farvegengivelse(Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Forbrug (Watt): | 40W |
| Indgangsspænding (Volt): | 230V |
| Lysfarve: | 3000K |
| Lyskilde type: | Indbygget LED |
| Lysspredning: | 120° |
| Lysstyrke (Lumen): | 4000lm |
| Materiale: | Plastik |
| Spændingsfrekvens: | 50Hz, 60Hz |
| Stiktype(r): | Terminaltilslutning |
| Trådløs teknologi: | NFC, RF |
| Tæthedsgrad (IP): | IP20 |
| Udskiftelig lyskilde: | Nej |
| mA: | 500mA, 700mA, 1000mA, 1100mA, 1200mA, 1300mA, 1400mA |
| Længde (mm) | 600 |
| Bredde (mm) | 600 |
| Højde (mm) | 45 |