LED Panel 60x60 | 5-Pak | Dæmpbar | CCT | 3200lm | 32W | Inkl. Remote | SMART | Hvid
LED Panel 60x60 | 5-Pak | Dæmpbar | CCT | 3200lm | 32W | Inkl. Remote | SMART | Hvid
2.385 kr
2.795 krPå lager, leveringstid: 1-3 hverdage
2.385 kr
2.795 krPakken indeholder:
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
"LED Panel 60x60 | 5-Pak | Dæmpbar | CCT | 3200lm | 32W | Inkl. Remote | SMART | Hvid "
LED panel 60x60 med CCT Ambiance - skift mellem varmt og koldt lys
Her får du et 60x60 LED panel, hvor du kan ændre på lysets farvetemperatur - Kelvin (K). Panelets lys kan ændres fra 3000K til 6500K.
CCT Ambiance styring betyder at du kan ændre lysets farve fra varmt til koldt lys. Det betyder at du kan få lige præcis den farvetemperatur, der passer til netop dit behov.
Smart Home LED Paneler med lys dæmpning
Driveren til dette panel er igennem den indbyggede zigbee protokol udstyret med forskellige former for styring. Lyspanelet kan, udover CCT styring, styres og dæmpes via en Zigbee gateway - f.eks Philips Hue. Det betyder at du får mulighed for at kontrollere hjemmets lys. Det giver dig desuden mulighed for at styre panelet når du ikke er hjemme eller fra et andet sted i huset.
Dette 60x60 lyspanel dæmper langt ned i lysstyrke, der gør, at det egner sig i ethvert rum.
Dæmpbar LED driver med avanceret NFC styring
De medfølgende dæmpbare LED drivere er udstyret med NFC programmering, så du nemt kan indstille både strøm, dæmpningskurver og opstartsadfærd direkte fra "SR NFC TOOL" app. Den fine justering i trin helt ned til 0,1mA giver en præcis regulering, der gør det muligt at tilpasse driveren til helt specifikke armaturer. Funktionen er særlig nyttig i projekter hvor du vil sikre en ensartet lysoplevelse i hele rummet. Den dybe dæmpning ned til cirka 0,1 procent giver en rolig og behagelig overgang uden flimmer, så rummet føles mere komfortabelt – selv i lav belysning.Effektiv LED driver med RF kontrol og sikker konstruktion
Med indbygget RF styring kan driveren reagerer på både fjernbetjeninger og PushDIM. De tilgængelige frekvenser, blandt andet 868 og 434mhz, gør den nem at integrere i forskellige installationer. Driveren er designet som en klasse II enhed med fuldt isoleret plastkasse og IP20 beskyttelse, så den er ideel til indendørs brug. Den understøtter amplitude og CCR dæmpning, hvilket giver en jævn regulering af både lysstyrke og farvetemperatur. Driveren har desuden en fejlrapporteringsfunktion der hjælper dig med hurtigt at identificere eventuelle problemer i installationen, hvilket sparer tid og sikrer en mere stabil drift i længden.
OBS RF Fjernbetjening til driver medfølger
(Tomme felter er lofthøjder som ikke anbefales med denne lyskilde)
| Loftshøjde | 2,4-3m | 3-4m | 4-5m | 5-7m | 7-10m | 10-12m |
| 1 stk armatur pr. |
4-5 m2 |
4 m2 |
- | - | - | - |
LED panel 60x60 med CCT Ambiance - skift mellem varmt og koldt lys
Her får du et 60x60 LED panel, hvor du kan ændre på lysets farvetemperatur - Kelvin (K). Panelets lys kan ændres fra 3000K til 6500K.
CCT Ambiance styring betyder at du kan ændre lysets farve fra varmt til koldt lys. Det betyder at du kan få lige præcis den farvetemperatur, der passer til netop dit behov.
Smart Home LED Paneler med lys dæmpning
Driveren til dette panel er igennem den indbyggede zigbee protokol udstyret med forskellige former for styring. Lyspanelet kan, udover CCT styring, styres og dæmpes via en Zigbee gateway - f.eks Philips Hue. Det betyder at du får mulighed for at kontrollere hjemmets lys. Det giver dig desuden mulighed for at styre panelet når du ikke er hjemme eller fra et andet sted i huset.
Dette 60x60 lyspanel dæmper langt ned i lysstyrke, der gør, at det egner sig i ethvert rum.
Dæmpbar LED driver med avanceret NFC styring
De medfølgende dæmpbare LED drivere er udstyret med NFC programmering, så du nemt kan indstille både strøm, dæmpningskurver og opstartsadfærd direkte fra "SR NFC TOOL" app. Den fine justering i trin helt ned til 0,1mA giver en præcis regulering, der gør det muligt at tilpasse driveren til helt specifikke armaturer. Funktionen er særlig nyttig i projekter hvor du vil sikre en ensartet lysoplevelse i hele rummet. Den dybe dæmpning ned til cirka 0,1 procent giver en rolig og behagelig overgang uden flimmer, så rummet føles mere komfortabelt – selv i lav belysning.Effektiv LED driver med RF kontrol og sikker konstruktion
Med indbygget RF styring kan driveren reagerer på både fjernbetjeninger og PushDIM. De tilgængelige frekvenser, blandt andet 868 og 434mhz, gør den nem at integrere i forskellige installationer. Driveren er designet som en klasse II enhed med fuldt isoleret plastkasse og IP20 beskyttelse, så den er ideel til indendørs brug. Den understøtter amplitude og CCR dæmpning, hvilket giver en jævn regulering af både lysstyrke og farvetemperatur. Driveren har desuden en fejlrapporteringsfunktion der hjælper dig med hurtigt at identificere eventuelle problemer i installationen, hvilket sparer tid og sikrer en mere stabil drift i længden.
OBS RF Fjernbetjening til driver medfølger
(Tomme felter er lofthøjder som ikke anbefales med denne lyskilde)
| Loftshøjde | 2,4-3m | 3-4m | 4-5m | 5-7m | 7-10m | 10-12m |
| 1 stk armatur pr. |
4-5 m2 |
4 m2 |
- | - | - | - |
| Dæmpningstype: | PushDIM, RF |
|---|---|
| Lyseffektivitet (lm/W): | 100 lm/W |
| Anvendelses(område): | Indendørs |
| Batterier inkluderet?: | Ja - Batterier er inkluderet |
| Batteritype: | 1x CR2025 |
| Blændingsværdi (UGR): | UGR>22 |
| Driftstemp. : | -20° - +40° |
| Dæmpbar: | Ja |
| Estimeret levetid (timer): | 30.000 |
| Farve: | Hvid |
| Farvegengivelse(Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Forbrug (Watt): | 32W |
| Indgangsspænding (Volt): | 230V |
| Lysfarve: | CCT |
| Lyskilde type: | Indbygget LED |
| Lysspredning: | 120° |
| Lysstyrke (Lumen): | 3200lm |
| Materiale: | Plastik |
| Spændingsfrekvens: | 50Hz, 60Hz |
| Trådløs teknologi: | NFC, RF |
| Tæthedsgrad (IP): | IP20 |
| Udskiftelig lyskilde: | Nej |
| mA: | 750mA |
| Længde (mm) | 595 |
| Bredde (mm) | 595 |