Kube Solcelle Væglampe | 2-Pak | Justerbar hvid lysnuance
Kube Solcelle Væglampe | 2-Pak | Justerbar hvid lysnuance
199 kr
239 krPå lager, leveringstid: 1-3 hverdage
Kube lampe - Solcelle væglampe - 28lm - IP54 - Indbygget LED med justerbar 2CCT, skift mellem 3000K (varm hvidt lys) eller 4000K (neutral hvidt lys) - Sort - 0.6W - Udendørs brug - Skumringssensor
Dekorationsbelysning for udendørsbrug med solenergi.
"Kube Solcelle Væglampe | 2-Pak | Justerbar hvid lysnuance"
Flot og stilren Cube lampe i form af en solcellelampe
Du får her en pæn soldrevet lampe, hvilket gør at du ikke behøver at trække kabler til lampen. Solcellevæglampen er perfekt til montering på hegn eller væggen på et hus. Til solcelle væglampen medfølgende et batteri, der oplades via solens stråler på solcellepanelet, der er placeret på toppen af lampen.
Solcelle væglampe med genopladelig batteri
Med et fuldt opladt batteri, lyser væglampen i op til 8 timer i mørket. Det betyder, at det derfor er vigtig, at lampen placeres et sted, hvor der er direkte sollys i dagstimerne.
For at opnå den bedst mulige effekt, anbefaler vi at man oplader batterierne i 36 timer i solen, inden solcellelampen tages brug.
Solcelle lamper til væg er en nem og populær løsning
Solcelle lamper til væg montering er blevet en utrolig populær løsning, da man undgår at skulle trække kabler ud til lamperne. Dette gør monteringen utrolig nem og fleksibel. Det eneste der skal tage højde for er, at lampen bliver udsat for sollys i dagstimerne.
Bemærk, at virketiden på solcellelamper altid er afhængig af solskinstimer og placering. Sørg løbende for at holde solceller på toppen fri for skidt for optimal opladning.
Flot og stilren Cube lampe i form af en solcellelampe
Du får her en pæn soldrevet lampe, hvilket gør at du ikke behøver at trække kabler til lampen. Solcellevæglampen er perfekt til montering på hegn eller væggen på et hus. Til solcelle væglampen medfølgende et batteri, der oplades via solens stråler på solcellepanelet, der er placeret på toppen af lampen.
Solcelle væglampe med genopladelig batteri
Med et fuldt opladt batteri, lyser væglampen i op til 8 timer i mørket. Det betyder, at det derfor er vigtig, at lampen placeres et sted, hvor der er direkte sollys i dagstimerne.
For at opnå den bedst mulige effekt, anbefaler vi at man oplader batterierne i 36 timer i solen, inden solcellelampen tages brug.
Solcelle lamper til væg er en nem og populær løsning
Solcelle lamper til væg montering er blevet en utrolig populær løsning, da man undgår at skulle trække kabler ud til lamperne. Dette gør monteringen utrolig nem og fleksibel. Det eneste der skal tage højde for er, at lampen bliver udsat for sollys i dagstimerne.
Bemærk, at virketiden på solcellelamper altid er afhængig af solskinstimer og placering. Sørg løbende for at holde solceller på toppen fri for skidt for optimal opladning.
| Anvendelses(område): | Udendørs |
|---|---|
| Batterier inkluderet?: | Ja - Batterier er inkluderet |
| Batterikapacitet (mAh): | 800 mAh |
| Batteritype: | Indbygget Batteri |
| Dæmpbar: | Nej |
| Farve: | Sort |
| Farvegengivelse(Ra/CRI): | Ra≥70 |
| Forbrug (Watt): | 0.06W |
| Indgangsspænding (Volt): | 1.20V |
| Lysfarve: | 3000K, 4000K, CCT |
| Lyskilde type: | Indbygget LED |
| Lysstyrke (Lumen): | 28lm |
| Materiale: | Plastik |
| Max driftstid batteri (timer): | 8 |
| Producent: | KOBI LIGHT SP., Z O.O. SPÓLKA KOMANDYTOWA, 35-105 RZESZÓW, UL.BOYA ZELENSKIEGO 25, Poland |
| Sensor type: | Skumringsrelæ |
| Tæthedsgrad (IP): | IP54 |
| Udskiftelig lyskilde: | Nej |
| Info 1 | Påmonteret solcelle panel |
| Længde (mm) | 80 |
| Bredde (mm) | 80 |
| Højde (mm) | 80 |
| EAN | 5907178012154 |