3.7W Philips Master LED Spot GU10 | Dæmpbar | 355lm | 2700K | 30 stk
3.7W Philips Master LED Spot GU10 | Dæmpbar | 355lm | 2700K | 30 stk
894 kr
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
894 kr
Pakken indeholder:
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
"3.7W Philips Master LED Spot GU10 | Dæmpbar | 355lm | 2700K | 30 stk"
3.7W Philips Master LED spot GU10
Denne pakke indeholder tredive dæmpbare 3.7W Philips Master LED spot GU10 pærer, som hver giver 355 lumen lysstyrke. Disse LED spots er designet til at give en varm, hyggelig atmosfære, og er perfekte til boliger, hoteller og restauranter. Takket være deres høje farvegengivelse (Ra>90) vil farverne i omgivelserne fremstå naturlige.
Derudover kan de dæmpes, og er kompatible med de fleste dæmpere, hvilket betyder at du kan justere lysstyrken alt efter dine behov og skabe den ønskede atmosfære.
Høj effektivitet og lang levetid med Philips LED pære
Denne pære har hele 95 lm/w, hvilket betyder at den er meget energieffektiv og har et lavere energiforbrug end traditionelle glødepærer. Philips Master LED spot GU10 er designet til spotbelysning, og har en spredningsvinkel på 36 grader, hvilket betyder at den er ideel til at belyse bestemte områder i dit hjem eller på dit arbejde.
3.7W Philips Master LED spot GU10
Denne pakke indeholder tredive dæmpbare 3.7W Philips Master LED spot GU10 pærer, som hver giver 355 lumen lysstyrke. Disse LED spots er designet til at give en varm, hyggelig atmosfære, og er perfekte til boliger, hoteller og restauranter. Takket være deres høje farvegengivelse (Ra>90) vil farverne i omgivelserne fremstå naturlige.
Derudover kan de dæmpes, og er kompatible med de fleste dæmpere, hvilket betyder at du kan justere lysstyrken alt efter dine behov og skabe den ønskede atmosfære.
Høj effektivitet og lang levetid med Philips LED pære
Denne pære har hele 95 lm/w, hvilket betyder at den er meget energieffektiv og har et lavere energiforbrug end traditionelle glødepærer. Philips Master LED spot GU10 er designet til spotbelysning, og har en spredningsvinkel på 36 grader, hvilket betyder at den er ideel til at belyse bestemte områder i dit hjem eller på dit arbejde.
| Anvendelses(område): | Indendørs |
|---|---|
| Driftstemp. : | -20° - +45° |
| Dæmpbar: | Ja |
| Energimærke (ny standard): | E |
| Estimeret levetid (timer): | 25.000 |
| Farvegengivelse(Ra/CRI): | Ra≥90 |
| Forbrug (Watt): | 3.70W |
| Indgangsspænding (Volt): | 230V |
| Lysfarve: | 2700K |
| Lyskilde type: | GU10 |
| Lysspredning: | 36° |
| Lysstyrke (Lumen): | 355lm |
| Materiale: | Glas |
| Producent: | Signify Denmark A/S, Arne Jacobsens Allé 15, 2300 København S, Denmark |
| Spændingsfrekvens: | 50Hz, 60Hz |
| Bredde (mm) | 50 |
| Højde (mm) | 54 |
| EAN | 8721103052360 |