Philips Master GU10 LED spot | 10-Pak | Dæmpbar | 380lm | 4000K | 3,7W
Philips Master GU10 LED spot | 10-Pak | Dæmpbar | 380lm | 4000K | 3,7W
420 kr
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
420 kr
Pakken indeholder:
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
"Philips Master GU10 LED spot | 10-Pak | Dæmpbar | 380lm | 4000K | 3,7W"
Philips GU10 pære 10-Pak med høj farvegengivelse
3,7W GU10 dæmpbar LED spotpære fra Philips med flot hvidt lys i den neutrale del af spektret (4000K) og lysstyrke på 380lm tilsvarende en 50w halogen pære. Pæren kommer med en meget høj farvegengivelse på Ra90 og egner sig med sin kompakte størrelser perfekt til spotinstallation. Philips Mester serien er garanti for et godt kvalitets produkt.
Philips GU10 pære 10-Pak med høj farvegengivelse
3,7W GU10 dæmpbar LED spotpære fra Philips med flot hvidt lys i den neutrale del af spektret (4000K) og lysstyrke på 380lm tilsvarende en 50w halogen pære. Pæren kommer med en meget høj farvegengivelse på Ra90 og egner sig med sin kompakte størrelser perfekt til spotinstallation. Philips Mester serien er garanti for et godt kvalitets produkt.
| Driftstemp. : | -20° - +45° |
|---|---|
| Dæmpbar: | Ja |
| Energimærke (ny standard): | F |
| Estimeret levetid (timer): | 25.000 |
| Farvegengivelse(Ra/CRI): | Ra≥90 |
| Forbrug (Watt): | 3.70W |
| Indgangsspænding (Volt): | 230V |
| Lysfarve: | 4000K |
| Lyskilde type: | GU10 |
| Lysspredning: | 36° |
| Lysstyrke (Lumen): | 380lm |
| Dimension | 50mm x 54mm |
| Estimeret levetid | 50.000 tændingscyklusser |
| Bredde (mm) | 50 |
| Højde (mm) | 54 |