Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | 4000K | 350lm/m | 10W/m | IP65
Varenummer:
8333
Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | 4000K | 350lm/m | 10W/m | IP65
24V LED strip på 5 meter - Kan klippes hver 50 mm - 4000k
I pakken inkluderet:
- Led Neon strip 4000k med kabel
- 10 Monteringsklemmer
- Manual
Husk at købe en passende strømforsyning: 24V strømforsyning
"Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | 4000K | 350lm/m | 10W/m | IP65"
Pænt hvid lys med 4000K Neon Led lys
LED neon lys i 24V med en længde på 5 meter er en moderne belysning med en farvetemperatur på 4000K. Dette giver et pænt hvidt lys, der passer til en bred vifte af indretningsstile. Monteringen er nem og brugervenlig, så du kan hurtigt og nemt opnå en flot belysning i dit hjem eller på din virksomhed.Enkelt montering af LED neon lys
Monteringen af det blå LED neon lys er enkel takket være de 10 medfølgende installationsbeslag. Disse beslag gør det muligt at montere lyset på en bred vifte af overflader, så du kan vælge at placere det i en lige linje eller skabe et unikt neon skilt med en speciel form. Lyset kan opdeles hvert 5 cm, men vær opmærksom på, at hvis du vælger at opdele det, skal du bruge et forbinder stykke for at sammenkoble de to dele.LED neon lys optimalt som Led Strips i køkken
Da lyset er IP65 Godkendt, er det en optimal måde at tilføje lidt lys i køkkenet. Den er nem at montere, både under skufferne eller under overskabende, kun fantasien sætter grænser for hvordan man kan bruge dem i køkkenet. Det betyder heller ikke noget, hvis de bliver monteret et sted der bliver vådt eller beskidt fra tid til anden.Pænt hvid lys med 4000K Neon Led lys
LED neon lys i 24V med en længde på 5 meter er en moderne belysning med en farvetemperatur på 4000K. Dette giver et pænt hvidt lys, der passer til en bred vifte af indretningsstile. Monteringen er nem og brugervenlig, så du kan hurtigt og nemt opnå en flot belysning i dit hjem eller på din virksomhed.Enkelt montering af LED neon lys
Monteringen af det blå LED neon lys er enkel takket være de 10 medfølgende installationsbeslag. Disse beslag gør det muligt at montere lyset på en bred vifte af overflader, så du kan vælge at placere det i en lige linje eller skabe et unikt neon skilt med en speciel form. Lyset kan opdeles hvert 5 cm, men vær opmærksom på, at hvis du vælger at opdele det, skal du bruge et forbinder stykke for at sammenkoble de to dele.LED neon lys optimalt som Led Strips i køkken
Da lyset er IP65 Godkendt, er det en optimal måde at tilføje lidt lys i køkkenet. Den er nem at montere, både under skufferne eller under overskabende, kun fantasien sætter grænser for hvordan man kan bruge dem i køkkenet. Det betyder heller ikke noget, hvis de bliver monteret et sted der bliver vådt eller beskidt fra tid til anden.
Specifikationer for: "Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | 4000K | 350lm/m | 10W/m | IP65"
| Forbrug (W/m): | 5 W/m |
|---|---|
| Kabellængde (cm): | 10 cm |
| Klippeinterval (cm): | 5cm |
| Lyseffektivitet (lm/W): | 100 lm/W |
| Lysstyrke (lm/m): | 350 lm/m |
| Anvendelses(område): | Indendørs, Udendørs |
| Dæmpbar: | Ja |
| Energimærke (ny standard): | G |
| Estimeret levetid (timer): | 15.000 |
| Farve: | Hvid |
| Farvegengivelse(Ra/CRI): | Ra≥80 |
| Indgangsspænding (Volt): | 24V |
| Lysfarve: | 4000K |
| Lyskilde type: | Indbygget LED |
| Lysspredning: | 120° |
| Producent: | Sanico Electronics Polska Sp. z o. Okólna 45 05-270 Marki ved Warszawa |
| Tæthedsgrad (IP): | IP65 |
| Info 1 | 10 Montering clips medfølger |
| Længde (mm) | 5000 |
| Bredde (mm) | 6 |
| Højde (mm) | 12 |
| EAN | 5901508318015 |