Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | Grøn | 350lm/m | 8W/m | IP65
Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | Grøn | 350lm/m | 8W/m | IP65
219 kr
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
24V LED-strip på 5 meter - Kan klippes hver 50 mm - Grøn
Der medfølger i pakken:
- Led Neon strip Grøn med kabel
- 10 Monteringsklemmer
- Manual
Husk at købe en passende strømforsyning: 24V strømforsyning
"Neon LED Strip 24V | 5m | 6mm | Grøn | 350lm/m | 8W/m | IP65"
Led Neon strip på 24V
Dette LED bånd har en grøn neon farve. Med dens længde på 5m er den meget alsidig og fleksibel. LED strippens dekorative lyskilde, kan bruges til at give stemningsfuldt og farverigt lys til en lang række formål. Med dens strålevinkel på 120 grader og en IP65 klassificering er båndet ideel til både indendørs og udendørs brug. Denne LED strip kombinerer høj lyseffektivitet med minimalt elforbrug.
Alsidigt 24V LED strip på 5m
Du får her en meget alsidig lyskilde med et grønt neonlys. Båndet er let at installere med de medfølgende monteringsbeslag. LED strippen er inddelt i segmenter på 5cm, hvilket gør det nemt at skære den til den ønskede længde. Det er vigtig at bemærke, at til betjening af LED strip kræves en elektronisk strømforsyning på mindst 60W.
Tilbehør der kan anvendes sammen med den LED neon strips 24V
- Hvis du ønsker at kunne lave flere stykker fra samme rulle, kan du bruge denne Tilslutningsledning
- Hvis du ønsker at samle to stykker bånd, kan du bruge dette Samlestykke
- Hvis du ønsker at bukke bånde omkring f.eks et hjørne, kan du bruge denne Lednings samling
Led Neon strip på 24V
Dette LED bånd har en grøn neon farve. Med dens længde på 5m er den meget alsidig og fleksibel. LED strippens dekorative lyskilde, kan bruges til at give stemningsfuldt og farverigt lys til en lang række formål. Med dens strålevinkel på 120 grader og en IP65 klassificering er båndet ideel til både indendørs og udendørs brug. Denne LED strip kombinerer høj lyseffektivitet med minimalt elforbrug.
Alsidigt 24V LED strip på 5m
Du får her en meget alsidig lyskilde med et grønt neonlys. Båndet er let at installere med de medfølgende monteringsbeslag. LED strippen er inddelt i segmenter på 5cm, hvilket gør det nemt at skære den til den ønskede længde. Det er vigtig at bemærke, at til betjening af LED strip kræves en elektronisk strømforsyning på mindst 60W.
Tilbehør der kan anvendes sammen med den LED neon strips 24V
- Hvis du ønsker at kunne lave flere stykker fra samme rulle, kan du bruge denne Tilslutningsledning
- Hvis du ønsker at samle to stykker bånd, kan du bruge dette Samlestykke
- Hvis du ønsker at bukke bånde omkring f.eks et hjørne, kan du bruge denne Lednings samling
| Forbrug (W/m): | 8 W/m |
|---|---|
| Kabellængde (cm): | 10 cm |
| Klippeinterval (cm): | 5cm |
| Lyseffektivitet (lm/W): | 43 lm/W |
| Lysstyrke (lm/m): | 350 lm/m |
| Anvendelses(område): | Indendørs, Udendørs |
| Dæmpbar: | Nej |
| Estimeret levetid (timer): | 25.000 |
| Indgangsspænding (Volt): | 24V |
| Lysfarve: | Grøn |
| Lyskilde type: | Indbygget LED |
| Lysspredning: | 120° |
| Producent: | Sanico Electronics Polska Sp. z o. Okólna 45 05-270 Marki ved Warszawa |
| Stiktype(r): | Ledninger uden stik |
| Tæthedsgrad (IP): | IP65 |
| Udskiftelig lyskilde: | Nej |
| Info 1 | 10 Montering clips medfølger |
| Længde (mm) | 5000 |
| Bredde (mm) | 6 |
| Højde (mm) | 12 |
| EAN | 5901508318039 |