COB LED Strip 12V | 5m | 8mm | Pink | 9W/m | IP20
COB LED Strip 12V | 5m | 8mm | Pink | 9W/m | IP20
259 kr
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
COB LED strips 12V - Pink lysfarve - 9W pr. meter - Dæmpbar - Kan klippes pr. 25mm - (EC20307)
Her får du et 12V COB LED strip, der afgiver et flot pink lysfarve. Denne strip er velegnet til hyggebelysning på børneværelset, gamerværelset og meget mere.
"COB LED Strip 12V | 5m | 8mm | Pink | 9W/m | IP20"
LED lysbånd med pink lysfarve
Du får her et LED bånd, der lyser med en flot pink farve. Denne strip har 480 LED dioder pr. meter, hvilket sørger for en jævn og flot belysning. Strippen er 5m lang, så den er meget velegnet til de lidt mindre lysopgaver i hjemmet eller som en tilføjelse til gamerværelset eller som hyggebelysning på børneværelset.
12V LED strip til indendørs montering
Denne LED strip har en IP20 tæthedsklasse, og er derfor beregnet til idendørs montering. Strippen er utrolig nem at montere via den selvklæbende 3M tape, der sidder på bagsiden af strippen. Med den selvklæbende tape kan du hurtigt og nemt placere båndet lige hvor du har lyst.
LED bånd til de mindre lysopgaver
LED strip perfekt til blandt andet gamerværelset og børneværelset. LED båndet har fastmonteret ledninger, der er klar til at indsætte i en LED driver. Denne strip har et forbrug på 9W pr. meter, hvilket betyder at det kræver en LED driver der kan klare minimum 45W.
LED lysbånd med pink lysfarve
Du får her et LED bånd, der lyser med en flot pink farve. Denne strip har 480 LED dioder pr. meter, hvilket sørger for en jævn og flot belysning. Strippen er 5m lang, så den er meget velegnet til de lidt mindre lysopgaver i hjemmet eller som en tilføjelse til gamerværelset eller som hyggebelysning på børneværelset.
12V LED strip til indendørs montering
Denne LED strip har en IP20 tæthedsklasse, og er derfor beregnet til idendørs montering. Strippen er utrolig nem at montere via den selvklæbende 3M tape, der sidder på bagsiden af strippen. Med den selvklæbende tape kan du hurtigt og nemt placere båndet lige hvor du har lyst.
LED bånd til de mindre lysopgaver
LED strip perfekt til blandt andet gamerværelset og børneværelset. LED båndet har fastmonteret ledninger, der er klar til at indsætte i en LED driver. Denne strip har et forbrug på 9W pr. meter, hvilket betyder at det kræver en LED driver der kan klare minimum 45W.
| Forbrug (W/m): | 9 W/m |
|---|---|
| Kabellængde (cm): | 10 cm |
| Klippeinterval (cm): | 2.5cm |
| Anvendelses(område): | Indendørs |
| Dæmpbar: | Ja |
| Estimeret levetid (timer): | 50.000 |
| Indgangsspænding (Volt): | 12V |
| LED/m: | 480 LED/m |
| Lysfarve: | Pink |
| Lyskilde type: | Indbygget LED |
| Lysspredning: | 180° |
| Producent: | Eco Light Sp. z o. o . Działkowa 2A 62-872 Borek |
| Stiktype(r): | Ledninger uden stik |
| Tæthedsgrad (IP): | IP20 |
| Udskiftelig lyskilde: | Nej |
| Længde (mm) | 5000 |
| Bredde (mm) | 8 |
| EAN | 5905036203072 |