LK Fuga lysdæmper 350UNI Touch m/korrespond.
LK Fuga lysdæmper 350UNI Touch m/korrespond.
792 kr
På lager, leveringstid: 1-3 hverdage
Med en Fuga touch 350 lysdæmper med korrespondance kan du tænde, slukke og dæmpe LED lyskilder.
"LK Fuga lysdæmper 350UNI Touch m/korrespond."
Med en LED touch lysdæmper kan du tænde, slukke og dæmpe de fleste dæmpbare lyskilder der er på markedet.
Lysdæmperen har indbygget korrespondance der gør det nemt at fjernbetjene dæmperen vha. trykkontakter med fjeder.
Ved tilslutning af LED lyskilder skal disse være samme model og der må ikke tilsluttes andet samtidig.
OBS: bør installeres af autoriseret el installatør
Med en LED touch lysdæmper kan du tænde, slukke og dæmpe de fleste dæmpbare lyskilder der er på markedet.
Lysdæmperen har indbygget korrespondance der gør det nemt at fjernbetjene dæmperen vha. trykkontakter med fjeder.
Ved tilslutning af LED lyskilder skal disse være samme model og der må ikke tilsluttes andet samtidig.
OBS: bør installeres af autoriseret el installatør
| Anvendelses(område): | Indendørs |
|---|---|
| Dæmpbar: | Ja |
| Farve: | Hvid |
| Indgangsspænding (Volt): | 230V |
| Tæthedsgrad (IP): | IP20 |
| Info 1 | Maks forsikring - 13A |
| Sekundær strøm | 50Hz (mærkespænding) |
| Dimension | 1 modul (50x50mm) |
| Virkeeffekt | Virke effekt Glødepærer: 20-250W; Virke effekt Dæmpbar LED: 2-250VA |
| EAN | 5703302141765 |